img

“Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu" etkinliği Rize’de düzenlendi


RİZE - 29.09.2022 - HİBYA - Ülke genelinde trafikte yaya önceliğine dikkati çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak için İçişleri Bakanlığının başlatmış olduğu "Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu" sloganıyla farkındalık etkinliği Rize’de düzenlendi.

Etkinlik kapsamında öğrenciler ellerindeki pankartlar ve Türk bayraklarıyla yaya çizgilerinden geçtiler. Ardından Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı ile birlikte yaya önceliğine dikkat çekmek için Doğuş Çay İlkokulu önünde bulunan ışıksız yaya geçidinin bir şeridi kırmızı renge boyandılar.

Ülke genelinde eş zamanlı "Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu" sloganıyla başlatılan kampanyayla trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının 2030'a kadar yüzde 50 oranında azaltılması hedefleniyor.

Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı etkinlik sonrası yaptığı açıklamada, trafikte can ve mal güvenliğinin korunmasının en önem verdikleri hususlardan bir tanesi olduğunu ifade ederek, “Son yıllarda İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde her yıl belli farkındalık projelerini ülke genelinde aynı anda farklı mecralarda yapılıyor. Bu yılın önemli etkinliklerinden biri olan “Yayalara Öncelik Duruşu, Saygı Duruşu” mottosuyla öğrencilerimizle farkındalık etkinliği gerçekleştirdik. Buradaki amacımız yıl boyunca okullarda Milli Eğitim Bakanlığımız ve öğretmenlerimiz eliyle verilen eğitimlerin kamuoyundaki farklı kesimlere çocuklarımız aracılığıyla ulaştırılmasıdır. Burada hem yaya güvenliğine dikkat çekmek hem de trafikte uyulması gereken kurallara, en azından birbirimize karşı olan saygı ve birbirimizi riske atabilecek davranışlardan uzak durabilmemiz adın bir faaliyet gerçekleştirdik” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.