Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-07-08 15:31:55

Sağlık Bakanı Memişoğlu, Rize'de ziyaretlerini sürdürüyor

Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu, Rize programının ikinci gününe Aile Sağlığı Merkezi ziyareti ile başladı. 

Sağlık çalışanları ve eczacılar ile sohbet ederek koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurguladıktan sonra istek ve ihtiyaçlarını dinleyen Memişoğlu, gösterdikleri özverili çalışmalar için teşekkür etti. Memişoğlu, "Hastalanmadan, sağlığımızı ve bedenimizi korumalıyız." dedi.

Memişoğlu, daha sonra Rize Valiliğini de ziyaret etti. Yetkililerin katılımıyla geniş kapsamlı bir değerlendirme toplantısı gerçekleştiren Memişoğlu, ildeki güncel sağlık yatırımlarına ve hizmetlere dair bilgi alarak şunları aktardı:

“Rize’nin sağlıkla ilgili güncel durumunu, gelecekle ilgili taleplerini ve vizyonunu dinledik. Sahaya çıkıp hastanelerimizi ve hastane inşaatlarımızı ziyaret edeceğiz. Herkesin merak ettiği Şehir Hastanesi’ni, belki de Türkiye’nin en güzel, en iyi Şehir Hastanesi’ni kısa zamanda milletimizin hizmetine sunacağız. Şehir Hastanesi, ildeki sağlıkla ilgili problemlerin çok büyük bir oranda azalmasını hatta bitmesini sağlayacak.''

''Özellikle yaşlılara ve çocuklara hizmetleri daha çabuk, daha erken ulaştırabilecek aile hekimliklerini ve sağlıklı yaşam merkezlerini güçlendireceğiz.'' diyen Bakan Memişoğlu, bu konudaki planlamalarını çok yakın zamanda vatandaşa duyuracaklarını kaydetti.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 basindasaglik.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.