img

Malatya İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na engelli bireylerden ziyaret


Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve 3 Aralık Engelsiz Yaşam Derneği işbirliğinde İtfaiye Haftası dolayısıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na ziyaret gerçekleştirildi.

Düzenlenen ziyarette İtfaiye Dairesi Başkanı Mustafa Katipoğlu, Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş engelli çocuklar ve aileleri katıldı. 

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş, “İtfaiye teşkilatına canımızı ve malımızı emanet ediyoruz. Acil bir durumda her koşulda her bölgeye çok süratli bir şekilde ulaşıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın bölgeye hitap edecek bir güce sahip olduğunu vurgulayan Altuntaş, “ Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a itfaiye dairesine vermiş olduğu önemden dolayı çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Başta İtfaiye Dairesi Başkanımız olmak üzere tüm itfaiye erlerinin haftasını kutluyorum.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Mustafa Katipoğlu, “Millete hizmet yolunda can siparane koşturan çalışma arkadaşlarımız var. Görevimiz sadece yangın söndürmek değil, doğal afetlerde, mahsur kalmalarda, boğulma vakalarında her an her canlının yardımına koşuyoruz.” diye konuştu.

İtfaiye erleri konuşmaların ardından; engelli çocuklar ve ailelerini itfaiye araçlarını tanıtarak, yangın söndürme esnasında yapmış oldukları çalışmaları uygulamalı olarak gösterdi.

Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.