KURAM Mesleki Sınav Merkezi projesinde 2022 ajandası yoğun geçecek

by basindasaglik

Tarihi eserlerin aslına uygun bir şekilde restore edilmesinde görev alacak çalışanları sertifikalandırmak amacıyla hayata geçirilecek olan “KURAM Mesleki Sınav Merkezi” projesinde yeni yılın ilk ilerleme toplantısı yapıldı.

Tarihi eserlerin restorasyonunda görev alacak çalışanların mesleki standartlara uygun hizmet verebilmesi amacıyla başlatılan “KURAM Mesleki Sınav Merkezi” projesinde 2022 yılının ilk ilerleme toplantısı 28 Ocak’ta gerçekleştirildi. AB ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından desteklenen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi’nin Sözleşme Makamı; Operasyon Faydalanıcısı Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) olan KURAM Mesleki Sınav Merkezi 12. Proje İlerleme Toplantısı’nda son durum tüm ayrıntılarıyla ele alındı.

Toplantıya eş faydalanıcı kurum Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) yetkili temsilcisi Dr. Onur Şimşek, proje asistanı Merve Sena Kaymak, muhasebeci Furkan Kalkan, Expert-1 İrem Saçar Güzelaydın, Expert-3 Sinan Bakan, Expert-4 Fatih Özbaş, Proje Danışmanı-1 Prof. Dr. Mehmet Hüsrev Subaşı, Proje Danışmanı-2 Prof. Dr. Suphi Saatçi, Proje Danışmanı-3 Prof. Dr. Zekai Celep ve FSMVÜ’den görevlendirilen Murat Yavuz gibi isimler katıldı. 

Sınav soruları hazırlıkları sürüyor

Katılımcıları projede gelinen son aşama hakkında bilgilendiren Merve Sena Kaymak, Ocak ayı içerisinde makine satın alımlarının tamamlandığını, teorik ve pratik sınav yerlerinde ekipman ve bilgisayarların kurulumunun gerçekleştirildiğini, mesleki farkındalık kitapçıklarının tasarımlarının ve basımlarının tamamlandığını söyledi. Kaymak ayrıca performans sınav soruları hazırlığının sürdüğünü; performans sınavı değerlendirme ölçütlerinin belirlenmesiyle revizyonlara eklenerek hem revizyon hem de soru hazırlama faaliyetlerine devam edileceğini ifade etti. Kaymak son olarak Şubat ayı içerisinde teorik ve pratik sınav yerlerinin hazırlıklarının tamamlanması hedefiyle çalışmaların süreceği ve 8 Şubat 2022’de AB Delegasyonu tarafından ziyaret gerçekleştirileceği bilgisini katılımcılara aktardı. Murat Yavuz ise toplantının devamında söz alarak uygulama sorularının senaryolarının büyük bir kısmının tamamlandığını, pilot testlerde kullanılacak malzemelerin listelerinin oluşturulmaya devam edildiğini söyledi.

Hibya Haber Ajansı

Related Posts

Leave a Comment