Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-09-23 12:21:27

Coante Türk ekonomisine öncü ve cesur yeni yatırım hamlesi ile destek veriyor

Yüksek teknoloji ile ürettiği kaliteli ürünleri ile hem Türkiye’de hem de global pazarda ülke ekonomisine katma değerli ürünler sunan Ermaş Şirketler Grubu bünyesindeki Coante Quartz Surfaces; yeni koleksiyonları, Ar- Ge çalışmaları ve Muğla’daki yeni yatırımları hakkında bilgi verdi. Coante; yıllık 1 milyon metrekare üretim kapasitesine sahip yeni üretim hattıyla sektörde çığır açmaya hazırlanıyor. Kuvars kompoze plaka sektöründe yeni nesil ürünleri üreten ve dünya pazarına sunmaya hazırlanan ilk Türk marka olarak Coante ülke ekonomisine de büyük katkı sağlayacak.

Üretime başladığı 2017 yılından bu yana kısa bir süre içinde kuvars kompoze plaka sektörünün lider markalarından biri haline gelen Coante; yıllık 1 milyon metrekare üretim kapasitesine sahip yeni üretim hattıyla Türk ekonomisine de büyük katkı sağlayacak. Yeni yatırımla ilgili yapılan basın açıklaması ve fabrika gezisine Ermaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Coante Quartz Surfaces Genel Müdürü Kenan Erdem ve şirket yöneticileri katıldı.

Kenan Erdem: "Sektörde trendleri belirleyen firmayız"

Coante hakkında bilgi veren Kenan Erdem; “Coante olarak sektördeki gelişmeleri yakından takip eden, edindiği tecrübeyi inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarıyla üretime hızlı şekilde aktaran, sektörde trendleri belirleyen bir firmayız. Sektöre giren en geç marka olmamıza rağmen hızlı bir ivme gösteren Coante markamızda; teknik üstünlük ve estetik yaklaşımı birleştirdiğimiz katma değeri yüksek ürünlerimizle esas gücümüzü ortaya koyuyoruz. 2023 yılında farklı tasarım özellikleri ve uygulama alanlarında kullanım olanağı sağlayan yeni ürünlerimizle yurt içinde ve yurt dışında büyümeye devam ediyoruz. Türk ekonomisinin dünya çapında söz sahibi olmasında en önemli etkenlerden olduğuna inandığımız katma değerli ürün ihracatına yeni nesil ürünlerimizle destek olmayı sürdürüyoruz. Yeni yatırımımız da bu anlamda bize güç katacak. Toplam 18.000 metrekare kapalı alana kurulu bu fabrikada yıllık 1 milyon metrekare üretim yapacağız. Bu yatırımla birlikte üretim kapasitemizi toplam 2.2 milyon metrekareye çıkaracağız” diye konuştu.

Coante, tüm iç mekan yüzeylerde kullanılabilir ürünler üretecek

Coante’nin yeni ürünleriyle trendlere yön veren, inovasyona öncelik veren marka stratejisini ortaya koyduğunu belirten Erdem; “Günümüzde; kuvars yüzeyler, estetik özellikleri, dayanıklılıkları ve kullanım avantajlarıyla tezgahlarda en çok tercih edilen üründür. Türkiye’de yirmi yıllık geçmişi olan kuvars yüzeyler piyasasındaki alışılagelmiş ürün tarzını kısa bir süre içerisinde yeni nesil uzun damarlı ürünlerle değiştirdik. Bu anlamda kurulduğumuz günden beri yurt içinde trend belirliyoruz. Dünya gelelinde bu tip yenilikçi ürünleri yüksek teknoloji ve kalite ile üretebilen sınırlı sayıdaki firmadan birisiyiz. Üretime inanan ve yatırımlara devam eden cesur bir marka olduğumuzu düşünüyoruz. Gerek klasik serimiz gerekse tasarımda beklentilere cevap veren Ultra serisi ve Breton Kreos teknolojisi ile üretilecek yeni serimiz gibi özel tasarımlı ürünlerimizle hem yerelde hem de global pazarda öncü konumda olacağımıza inanıyoruz. Yeni üretim hattımızla sadece mutfak tezgahlarında değil iç mekanlarda tüm yüzeylerde kullanılabilir ürünler üreteceğiz. Yeni nesil ürünleri dünyada ilk üretecek firmalardan birisi olacağız. Attığımız adımlarla değer odaklı yaklaşımımızı korumaya ve geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 basindasaglik.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.