Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-07-05 15:21:42

Arslan: Hemşehrilerimize beklentiler dahilinde hizmet sunmanın gayreti içerisinde olacağız

Afyonkarahisar’daki sağlık kuruluşlarına kadro tahsisleri ve zorunlu devlet hizmet yükümlüğü kapsamında 29 uzman doktor, 8 pratisyen hekim, 1 çocuk diş doktoru ve 53 sağlık çalışanları tercihlere göre kura sonuçları ile göreve başlayacak. Açıklamayı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan yaptı.

Görev yapacak hekim ve sağlık çalışanlarında kurum içi atama ile tahsisi ile 20'si uzman doktor, 5'i pratisyen hekim ve 53'ü sağlık çalışanı kadroları kura sonuçları, tercihlere göre 26 Temmuz’da belli olacak. Bu atamalarla birlikte Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kapsamında da 9 uzman doktor, 3 pratisyen hekim görev yapacak.

Milletvekili Arslan, Afyonkarahisar’ın sağlık alanında önemli bir konumda olduğunu belirterek, şunları söyledi:  

“İlimizdeki ihtiyaçlara binaen birlikte yaptığımız istişare ve Sağlık Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler sonucunda şehrimizin beklentilerini karşılayacak nitelikte sağlık personelini ilimize kazandırmanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Afyonkarahisar’ın bu konuda çok önemli bir konumda olmasından dolayı en iyi yatırımı ve bu yatırımlar içerisinde verimli hizmeti sağlayacak sağlık çalışanlarımızı şehrimize kazandırarak hemşehrilerimize beklentiler dahilinde hizmet sunmanın gayreti içerisinde olacağız.”

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 basindasaglik.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.