Altın 1800 Dolar/Ons desteğine tutunamadı

by basindasaglik

Altın dünkü seansta da satıcılı bir seyirle kapatırken, FED sonrası üzerindeki satış bakısı devam ediyor. 1819 dolar/ons seviyesinden güne başlayan sarı maden, dünkü seansta 1800 dolar/ons desteğini kırdığı bir günü yaşadı. FED sonrası son iki haftanın kazançlarını geri veren sarı maden, 1796 dolar/ons seviyesinden seansı tamamladı ve önceki güne kıyasla hanesine yüzde 1,2 kayıp yazmış oldu.

 

Gümüş ise dünkü seansın en sert kayıp yaşayan kıymetli madeni olurken, yüzde 3’ün üzerinde değer kaybını yaşadığı bir seansı geride bıraktı. 23,52 dolar/ons seviyesinden seansa giriş yapan beyaz maden, seans boyu değer kaybı yaşadığı bir günü geride bıraktı. 22,76 dolar/ons seviyesinden günü tamamlayan beyaz maden, yüzde 3,2 kaybı hanesine yazdı.

 

Platin de günü kırmızıda kapatan bir diğer kıymetli maden olmasına rağmen, 1000 dolar/onsun üzerinde tutunmaya devam ediyor. 1036 dolar/ons seviyesinde seansa başlayan platin, 1026 dolar/onstan günü tamamladı ve önceki güne kıyasla hanesine yüzde 0,9 kayıp yazmış oldu.

 

Paladyum dünkü seansta da rallisini sürdürürken, günü yeşilde kapatan tek kıymetli maden oldu. 2320 dolar/ons seviyesinde seansa başlayan paladyum, 2363 dolar/onstan seansı tamamladı ve önceki gün kıyasla hanesine yüzde 1,9 kazanç yazmış oldu.

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda işlemler dünya fiyatlarının üzerinde seyretmeyi sürdürdü ve 3 dolar/onslu primli işlemler gerçekleşmeye devam etti. Hacim açısından ortalamanın üzeri sayılacak bir gün geride kalırken toplamda 1944 kg altın ve 351 kg gümüş işlemiyle gün tamamlandı.

Kaynak TROY
Hibya Haber Ajansı

Related Posts

Leave a Comment