img

AFSÜ Azerbaycan ve Kazakistan Tıp Üniversiteleri ile anlaşma imzaladı


AFYONKARAHİSAR- 26.09.2022-HİBYA- Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ ) ile Azerbaycan Tıp Üniversitesi ve Kazakistan Karaganda Tıp Üniversitesi arasında iş birliği anlaşmaları imzalandı.

AFSÜ gibi sağlık alanında uzmanlaşmış iki üniversite ile anlaşma sağladıklarını belirten AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, üniversitenin uluslararasılaşma stratejisi çerçevesinde Azerbaycan Tıp Üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Gəray Gəraybəyli ve Kazakistan Karaganda Tıp Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Anar Turmukhambetova ile birer anlaşmaya imza attık.” ifadelerini kullandı.

Okumuş, taraf üniversitelerin akademik süreçlerini uluslararası standartlara uygun hale getirmenin ve geliştirmenin hedeflendiği anlaşmaların kapsamına ilişkin, şöyle konuştu:

“Her şeyden önce öğrencilerimizin mesleki gelişimi konusunda ortak araştırmalar yapacağız. Bilimsel bilgi ve teknik materyal alışverişinde bulunmanın yanı sıra bölüm ve birlikte çalışacak diğer paydaş kurumların önceden belirlenmesi kaydıyla personel ve öğrenci değişimi gerçekleştireceğiz. Elbette kongre, konferans, sempozyum, seminer gibi ortak bilimsel toplantılar düzenlemek de istiyoruz.”

Üniversite olarak uzun vadeli hedeflerinin ortak yenilikçi projelerin geliştirilmesi olduğunu vurgulayan Okumuş, “Geliştirilen yenilikçi teknolojilerin ve ürünlerin tanıtılması için bu iki kardeş üniversitemiz ile müşterek hareket etmek ve tüm ortak faaliyetlerde, taraf üniversiteleri kapsayan sosyal yardım faaliyetleri yürütmektir. Anlaşmaların AFSÜ camiası için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.


Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.